Dnes má svátek : Romana
 1. 0
 2. 5
 3. 7
 4. 9
 5. 10
 6. 11
 7. 12
 8. 13
 9. 14
 10. 15
 11. 16
 12. 18
 13. 19
 14. 21
 15. 22

Ani v zimě nezahálíme

17. 3. 2016 0:00

Na nádvoří zámku bude v letošním roce realizována sezónní výsadba letniček v kamenných obloucích podél zdi zámku.

 

 

V zimních měsících jsme v zámeckém parku začali s několika pěstebními opatřeními, která byla výsledkem pečlivé konzultace se zástupkyní Národního památkového ústavu Ing. Věrou Veselovskou. Jednalo se především o bezprostřední okolí jeskyně, kde odstraněním porostu habru obecného (Carpinus betulus) a jalovce (Juniperus) došlo k otevření průhledu do navazujícící části parku a k prosvětlení.

Dále v tomto prostoru byl prořezán porost tisu (Taxus), který jsme zbavili starých a nemocných větví. Celkově je prostor více prosvětlený a do budoucna je možná výsadba stínomilných půdopokryvných trvalek okrasných listem (barvínek – Vinca) a výsadba rododendronů a azalek, které již v minulosti byly v parku zastoupeny. S probírkou dřevin, které jsou neperspektivní, nemocné nebo svým vzrůstem zabraňují vývoji kvalitnějších jedinců, budeme i nadále postupně pokračovat.

Na nádvoří zámku bude v letošním roce realizována sezónní výsadba letniček v kamenných obloucích podél zdi zámku.

S ohledem na počasí začneme výsadbu v ulicích Hellichova a U Školy, kde budou vysázeny půdopokryvné stálezelené keře jako náhrada trávníku. Použijeme rod Cotoneaster (skalník), který je stálezelený a poměrně rychle roste. Samozřejmostí je i neustálá péče nejen o zeleň, ale i o pořádek v obci a zámeckém parku.

Ing. Lucie Koláčná – správce veřejné zeleně