Dnes má svátek : Alžběta
 1. 0
 2. 5
 3. 7
 4. 9
 5. 10
 6. 11
 7. 12
 8. 13
 9. 14
 10. 15
 11. 16
 12. 18
 13. 19
 14. 21
 15. 22

Pasování prvňáčků na čtenáře proběhlo v úterý 5.6.2012

5. 6. 2012 12:37

Dnešního pasování na čtenáře se zúčastnilo 34 prvňáčků ze ZŠ Choltice.

 

 

V úterý 5. června 2012 se proměnila slavnostně vyzdobená zasedací  síň úřadu městyse na slavnostní komnatu pana Jiříka z Gerštorfů, aby zde přivítala  34 prvňáčků, kteří zvládli všechna písmenka  abecedy a naučili se číst. Umění číst bylo základní podmínkou,  aby  prvňáčky  mohl  pan Gerštorf a jeho  přísedící  pasovat na čtenáře knihovny.

Protože  prvňáčci  nám  všem  předvedli,  že se naučili číst opravdu dobře, mohlo se po slibu, ve kterém se děti zavázaly k tomu, že se ke knížkám budou chovat pěkně  a o každé pěkné knížce poví dalším dětem, přistoupit k vlastnímu pasování. Přísahou na meč pána z Gerštorfů děti  potvrdily svůj  slib a jako dárek  dostaly knížku Zdeňka Svěráka- Tatínku, ta se ti povedla, kterou jim věnovalo SRPŠ při ZŠ v Cholticích. Dále pak dostaly knihu Miloše Urbana  Školníci. Tuto knihu děti získaly za účast v celostátní soutěži Už jsem čtenář- knížka pro prvňáčka, které se obě třídy  zúčastnily.

Na  památku každý pasovaný čtenář obdržel pamětní list a průkazku do knihovny,  na  kterou si celý rok mohou děti chodit do knihovny zdarma půjčovat pěkné knížky.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří s námi tuto slavnostní akci pro děti připravili a pomohli nám ji  finančně  zabezpečit. Všichni společně budeme věřit, že děti bude četba těšit  a budou  číst  hodně a rády, jak to předvedly na naší slavnosti. To bude největší odměnou pro nás všechny, kteří tyto akce pro děti připravují. Poděkování také patří všem rodičům, babičkám a dědečkům, kteří přišli své malé čtenáře podpořit osobně. 

Zdena Houfová
knihovnice

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.