Dnes má svátek : Magdaléna
  1. 0
  2. 4
  3. 10
  4. 12
  5. 13
  6. 14
  7. 15
  8. 17
  9. 19
  10. 21

Pasování prvňáčků na čtenáře proběhlo v úterý 5.6.2012

5. 6. 2012 10:37

Dnešního pasování na čtenáře se zúčastnilo 34 prvňáčků ze ZŠ Choltice.

 

 

V úterý 5. června 2012 se proměnila slavnostně vyzdobená zasedací  síň úřadu městyse na slavnostní komnatu pana Jiříka z Gerštorfů, aby zde přivítala  34 prvňáčků, kteří zvládli všechna písmenka  abecedy a naučili se číst. Umění číst bylo základní podmínkou,  aby  prvňáčky  mohl  pan Gerštorf a jeho  přísedící  pasovat na čtenáře knihovny.

Protože  prvňáčci  nám  všem  předvedli,  že se naučili číst opravdu dobře, mohlo se po slibu, ve kterém se děti zavázaly k tomu, že se ke knížkám budou chovat pěkně  a o každé pěkné knížce poví dalším dětem, přistoupit k vlastnímu pasování. Přísahou na meč pána z Gerštorfů děti  potvrdily svůj  slib a jako dárek  dostaly knížku Zdeňka Svěráka- Tatínku, ta se ti povedla, kterou jim věnovalo SRPŠ při ZŠ v Cholticích. Dále pak dostaly knihu Miloše Urbana  Školníci. Tuto knihu děti získaly za účast v celostátní soutěži Už jsem čtenář- knížka pro prvňáčka, které se obě třídy  zúčastnily.

Na  památku každý pasovaný čtenář obdržel pamětní list a průkazku do knihovny,  na  kterou si celý rok mohou děti chodit do knihovny zdarma půjčovat pěkné knížky.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří s námi tuto slavnostní akci pro děti připravili a pomohli nám ji  finančně  zabezpečit. Všichni společně budeme věřit, že děti bude četba těšit  a budou  číst  hodně a rády, jak to předvedly na naší slavnosti. To bude největší odměnou pro nás všechny, kteří tyto akce pro děti připravují. Poděkování také patří všem rodičům, babičkám a dědečkům, kteří přišli své malé čtenáře podpořit osobně. 

Zdena Houfová
knihovnice

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.