Dnes má svátek : Oldřich
 1. 0
 2. 4
 3. 10
 4. 12
 5. 13
 6. 14
 7. 15
 8. 17
 9. 19
 10. 21

Opravy chodníků v Cholticích proběhnou během prázdnin

4. 7. 2012 17:25

Městys Choltice se o prázdninách pustí do dlouho odkládaných oprav některých chodníků. Střed městyse tak získá chodníky bez nerovností a bez kaluží. Na další choltické chodníky dojde v příštím roce.

 

 

 

 

 

Co všechno opravíme

Do letošního plánu oprav jsou zahrnuty tyto chodníky:

 • od čekárny na náměstí Sv.Trojice k ul. U Obory 
 • nejhorší části ulice Jedousovské
 • od křižovatky ulic Jedousovská - Lipoltická  k prodejně COOP
 • od bývalé hospody U Rychtáře kolem budovy úřadu po nám. Sv. Trojice

Jak to opravíme

Chodníky budou rozebrány, bude doplněn a urovnán podkladový materiál, který se zhutní a znovu se položí původní dlažba. Rozbité dlaždice budou nahrazeny novými. Kde bude potřeba, položí se nové obrubníky. V některých úcecích bude vybudován odtok z dešťových svodů přímo do kanalizace, aby se zabránilo tvoření kaluží.

Úpravy nájezdů pro kočárky a vozíčky

Na trase DCHB čp. 260  - prodejna COOP budou upraveny nájezdy na chodník v ul. B. Jelínka a vjezd za prodejnu COOP, pokud bude po této trase nějaká větší nerovnost bude opravena. Zjednoduší se tak pohyb seniorům z domu s chráněnými byty do centra městyse.

Kolik nás to bude stát

Náklady na tuto akci jsou stanoveny ve výši 200 000 Kč, z čehož částkou 100 000 Kč přispěl Pardubický kraj z Programu obnovy venkova. Stavební práce provede firma Michala Kálese z Choltic.

Jak dál

Pokud se tento způsob oprav osvědčí, bude se v něm dalších letech pokračovat. Budování zcela nových chodníků zatím z ekonomických důvodů není možné.