Dnes má svátek : Alois
  1. 0
  2. 4
  3. 10
  4. 12
  5. 13
  6. 14
  7. 15
  8. 17
  9. 19
  10. 21

Knihovna městyse doporučuje ke čtení...

4. 6. 2013 8:38

Taťána a Alexander - kniha, která stojí za přečtení a naše knihovna ji doporučuje na měsíc červen.

 

Autorka: Paullina Simons

Název: Taťána a Alexander

tatana1Pokračování knihy Měděný jezdec, která vypráví příběh osudové lásky sedmnáctileté Taťány a nadporučíka Alexandra. Jejich láska musí překonávat strach z prozrazení, válečné trampoty, nemoci a hlad v době leningradské blokády. Táňa tyto trampoty překonává a podaří se jí uprchnout do Ameriky. Osud Alexandra zůstává v prvním díle otevřený. Měděný jezdec z názvu prvního dílu představuje sochu Petra I., jako symbol nepokořeného města, ale i knihu Puškinových básní plnou ukrytých peněz, které jsou nezbytné pro útěk do svobodného světa.

Druhý díl Taťána a Alexander nás zavádí do New Yorku roku 1943, kam přijela Taťána  začít nový život a kde se narodilo její dítě- Alexandrův syn. Mezitím se Alexandr snaží uniknout všudy přítomné smrti. Stojí proti němu nejen nacistický nepřítel, ale i Stalinův režim. Taťána věří, že je manžel naživu a odjíždí jej do Evropy hledat. Zda se znovu shledají to se  dozvíte po přečtení knihy.

O autorce

Autorka Paullina Simons nar. roku 1963 pochází z Leningradu a její dědeček prožil obléhání Leningradu, které se později stalo hlavním námětem pro její slavnou knihu. Její otec byl držen v Gulagu a v roce 1973, kdy bylo Paullině 10 let rodina požádala o emigraci a bylo jí vyhověno. Od té doby rodina žije v Americe. Po návštěvě Ruska v roce 1998 se autorka najednou  ocitla v roce 1941, zapomněla na vše kolem a psala a psala. Tak vznikl Měděný jezdec a další dvě pokračování. Dvě knihy u nás již vyšly a na třetí pokračování si ještě musíme počkat.

On-line katalog

Pro vyhledání další knihy z Knihovny městyse Choltice můžete použít on-line KATALOG.

Novinky Knihovny městyse Choltice si můžete prohlédnout v SEZNAMU NOVINEK.

 

Pro čtenáře připravila knihovnice Zdena Houfová.