Dnes má svátek : Milan
  1. 0
  2. 4
  3. 10
  4. 12
  5. 13
  6. 14
  7. 15
  8. 17
  9. 19
  10. 21

Knihovna městyse doporučuje ke čtení...

5. 9. 2013 15:24
Jak jsem se zbláznila, Veverky v Central parku bývají v pondělí smutné a Jak se zbavit Mstivý Soni - to jsou knihy, které stojí za přečtení a naše knihovna je doporučuje na měsíc září.

Pro dospělé čtenáře

 

Autorka: Ivanka Devátá

Název: Jak jsem se zbláznila

zblaznilaPo delší odmlce vychází nová kniha Ivanky Deváté. Pracovní zatížení, hluční sousedé a další sled událostí ji totiž dovedli až do blázince.

Ale v tom našla inspiraci, a tak spatřila světlo světa kniha, která líčí celou dlouhou cestu, jež ji do tohoto zařízení přivedla, a samozřejmě také to, co tam zažila.

Autorka s laskavým humorem vypráví o pacientkách i personálu, a také o tom, jak se dostala ven. Takže máte-li pocit, že jste zralí na blázinec, nezoufejte, přečtěte si knihu Ivanky Deváté a hned se vám bude zdát svět veselejší.


 

 

 

 

Autorka: Katherina Pancolová

Název: Veverky v Central parku bývají v pondělí smutné

veverkyTento dlouho očekávaný titul si v naší  knihovně můžete již půjčit.

Psychologický příběh o vztahu mezi dvěma sestrami, které se kvůli nevinnému podvodu ocitnou v labyrintu komplikovaných lží a předstírání, závěrečná část volné románové trilogie.

 

 

 

 

 

Pro dětské čtenáře

 

Autor: Jiří Holub

Název: Jak se zbavit Mstivý Soni

mstiva_sonjaKniha  patří do  žánru humoristické literatury pro děti a mládež. Zápletka je postavena na odvěkých střetech mezi rozjívenými žáky a pedagogy, kteří děti spoutávají povinnostmi a požadavky na disciplinovanost.

V případě páťáků ze Žábokudel se však tento tradiční souboj mění v lítou válku vyhlášenou překvapivě oběma stranami. Učitelka Soňa Ticháčková rozhodně nemíní kapitulovat před promyšlenými záškodnickými útoky uličnických žáků a využívá svého výcviku u tajných služeb k neméně rafinovaným odvetám, za něž si vyslouží svoji přezdívku. Hnacím motorem dětských dobrodružství je tak snaha zbavit se jednou provždy nenáviděné soupeřky.

Postupem času děti oceňují učitelčin smysl pro spravedlnost (to když například trýzněné žáky vysvobodí precizně provedenou bojovou akcí z odvykacího kursu pro neposlušné děti, kam je předtím sama uvrhla) a na konci školního roku mezi nimi konečně zavládne příměří.

On-line katalog

Pro vyhledání další knihy z Knihovny městyse Choltice můžete použít on-line KATALOG.

Novinky Knihovny městyse Choltice si můžete prohlédnout v SEZNAMU NOVINEK.

 

Pro čtenáře připravila knihovnice Radka Zelenková.