Dnes má svátek : Magdaléna
  1. 0
  2. 4
  3. 10
  4. 12
  5. 13
  6. 14
  7. 15
  8. 17
  9. 19
  10. 21

V sobotu 5. října 2013 se konal 11.ročník Choltického zlaťáku

8. 10. 2013 20:29

Na 11. ročník Choltického zlaťáku vyšlo krásné počasí. Na tradiční výlet krajem Gerštorfů se vydalo 19 pěších a 17 cyklistů.

V sobotu 5. října 2013  se kolem 9:30hod sešlo ve sportovním areálu v Cholticích  25 dospělých a 11 dětí (některé i v kočárku).

Osmnáct nových účastníků obdrželo Choltický zlaťák a za krásného slunečného počasí, i když z počátku trochu chladného, byly odstartovány dvě trasy, jedna pro cyklisty, která měřila 31 km a druhá pro pěší v délce cca 4km.

Trasa pro pěší vedla Choltickou oborou, krásně zbarvenou do podzimních barev. Pěší vyrazili ze hřiště okolo mateřské školky směrem na Chrtníky, k brance přes mostek kolem celého Chrtnického rybníka a dále alejí nad Červeným rybníkem, poté kolem jezírka Klicerdy k hájence, kde se cesta stočila zpět nad Průhon a dolů k zámeckému parku, k Červenému rybníku a přes mostek směr na hřiště do cíle.

Trasa pro cyklisty vedla směrem na Chrtníky, Cihelnu, dolní Svojšice okolo tvrze, kolem rybníka Okrouhlík na Stojice pod kostel a zpátky na Choltice přes Čubu, v půlce kopce doprava na Barborku, přes Raškovice na Nákle, Klešice, z Jezbořic zadem na Barchov okolo Cerhova, dále pak na Bezděkov,Opočínek před trafostanicí doleva na Valy pak na Veselí a Jedousov domů do Choltic.

Zajímavá a rozmanitá trasa vedla z části po silnicích, ulicích, polních nebo lesních cestách přes kopce v podhůří Železných hor až po polabskou nížinu. Cyklisté se různě zastavovali na odpočinek nebo na občerstvení, třeba na rozhledně  Barborka nebo v hospůdce na Valech. Nejelo se na čas, ale pro dobrý pocit z jízdy krásnou krajinou a cílem bylo hlavně dojet ve zdraví, což se všem zúčastněným povedlo.

Po návratu čekalo na hřišti na všechny občerstvení v podobě výborné gulášové polévky a klobásky.

Musíme konstatovat, že se tato akce povedla, i když neměla takovou účast hlavně ze starších a zkušených „zlaťáků“, ale zase pozitivní je, že přišlo 18 nových, teď už také „zlaťáků“. Tak určitě zase za rok!

SPORTU ZDAR A CHOLTICKÉMU ZLAŤÁKU ZVLÁŠŤ.

Za organizátory Pavel Kváč.