Dnes má svátek : Oto
 1. 0
 2. 4
 3. 10
 4. 12
 5. 13
 6. 14
 7. 15
 8. 17
 9. 19
 10. 21

TÝDEN KNIHOVEN 2013 v choltické knihovně

9. 10. 2013 23:21

V knihovně městyse Choltice proběhl v týdnu od 30.9. do 6.10.2013 TÝDEN KNIHOVEN.

 

tyddn-knihoven-2013-plakat-pro-web

Celorepublikové motto „S námi vždy all inclusive“ s obrázkem tajemné zahrady, jsme se pokusili naplnit podzimní výzdobou, kterou aranžovala Markéta Zářecká, za což jí touto cestou moc děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V tomto týdnu jsme Vám nabídli:

Malou výstavu českých autorů a jejich děl

Vybrali jsme autory, jejichž díla nejsou ve fondu naší knihovny. Knihy jsme v rámci krajského výměnného fondu vypůjčili z Krajské knihovny v Pardubicích. Některá díla naše čtenáře zaujala a téměř všechny knihy jsou nyní půjčeny. V nabídce byli autoři:

 • Hana Androniková – knihy Zvuk slunečních hodin a Nebe nemá dno,
 • Radka Denemarková – knihy Peníze od Hitlera a A já pořád kdo to tluče
 • Pavel Göbl – knihy Tichý společník a Penis pravdy 2012,
 • Michal Ajvaz - knihy Padesát pět měst, Tyrkysový orel, Druhé město
 • Martin RyšavýCesty na Sibiř 1. a 2. díl
 • Helena Němcová - knihy Jeden život navíc
 • Iva Tajovská – knihy Jepičí hvězdy a Pavučina touhy.

Lekce čtenářské gramotnosti

Žáci 5. a 6. třídy choltické základní školy se zúčastnili lekce ze čtenářské gramotnosti na téma knihy Škola Malého stromu od Forresta Cartera.

Netradiční formou jsme žákům představili zajímavou knihu a snad je tím inspirovali k jejímu přečtení. Byl to první pokus tohoto druhu programu pro školy, doufáme však, že ne poslední.  

Workshop scrapbooking s Patricií Vachutkovou

Čtvrteční odpoledne jsme pro rodiče a děti uspořádali výrobu podzimních přání s malým občerstvením zdravé výživy a výstavou knih opět z fondu Krajské knihovny v Pardubicích, tentokrát autorů píšících pro děti a mládež. 

Zatím velký úspěch sklidili díla od Jiřího Holuba, který svým osobitým humorem pobaví i dospělého čtenáře (knihy - Kolik váží Matylda, Jak se zbavit Mstivý Soni, Vzpoura strašidel). 

Za povšimnutí stojí i ilustrátor a autor komixů Pavel Čech. Letošní ročník soutěže Magnesia Litera patřil právě v kategorii Kniha pro děti a mládež jeho komixu Velké dobrodružství Pepíka Střechy. Pavel Čech je členem Ligy lesní moudrosti, doufáme proto, že po seznámení čtenářů naší knihovny s tímto autorem, uspořádáme autorskou besedu.

Bonusy

Nechyběly tradiční bonusy - odpuštění  půjčovního poplatku pro nově zaregistrovaného čtenáře a odpuštění pokuty za nedodržení výpůjční lhůty.

Připravila Radka Zelenková - knihovnice

Ke stažení

TÝDEN KNIHOVEN 2013 v choltické knihovně