Dnes má svátek : Čeněk
×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 99
  1. 0
  2. 4
  3. 10
  4. 12
  5. 13
  6. 14
  7. 15
  8. 17
  9. 19
  10. 21

Noc s Andersenem proběhla v Cholticích 25. dubna 2014

1. 5. 2014 13:23

Která kniha nám byla pro letošní ročník inspirací? Do kterého příběhu se dnes ponoříme? Co nás čeká? …….. Všechny tyto otázky a ještě mnoho dalších se pokusil zodpovědět  sám velký Zeus.

Všichni  tedy již znali námět letošní hry a věděli, že se vydáme po stopách Percyho Jacksona  a budeme společně pátrat po ukradeném blesku Dia. Následovalo vysvětlování pravidel a rozdělení bojovníků  do 7 skupin. Každé skupině náležel štít sloužící k přenášení Diova blesku, který byl ještě na vnitřní straně  opatřen zrcátkem pro použití při setkání s Medúzou.

Děti  během podvečera procházely krajinou řeckých bájí a pověstí a seznamovaly se s bohy.   Bohové si pro ně připravili úkoly, kterými se dětem více přiblížili. Daidalos s sebou přinesl labyrint, Dionýsos víno a zpěv, Poseidón  trojzubec,  Apolón  svoji krásu, Artemis nezapomněla luk a šípy,  Medúza lákala svou nebezpečností, Afrodité  nás obdarovala  láskou a Athéna přispěla svou strategií a moudrostí.    Cháron nás za nemalý peníz převezl do podsvětí, kde Hádes a Persefona již netrpělivě čekali na smrtelníky.  Jen někteří se perlami z říše mrtvých vykoupili a vrátili se zpět mezi nás.

Během večera jsme si stihli na nádvoří zámku připravit buřtovou večeři a v knihovně se poté ještě občerstvit buchtami od maminek.

Večer vyvrcholil spočítáním ulovených perel a následným rozstřelem skupin se stejným počtem perel.  Zeus pro ně připravil nesnadný úkol. Zapamatovat si všechny bohy stojící vedle sebe v řadě a nepřehodit žádného z nich se podařilo jen jedné skupině, která nakonec po zásluze vyhrála. Odměnou byly knihy řeckých bájí a pověstí pro každého z vítězné skupiny.

Naši výpravu do pohádkových bájí a pověstí starého Řecka ukončil sladký spánek.

Ráno všechny čekala hojná snídaně, úklid a rozloučení. Příště zase v jiném příběhu na shledanou!!

Noc s Andersenem  byla letos spolufinancována z prostředků Městyse Choltice, SRPŠ při ZŠ Choltice a Ligy lesní moudrosti – kmen Trilobit.

Všem spolupracovníkům opravdu mnohokrát děkujeme, bez jejich ochoty a velkého nasazení  by to prostě nešlo.  Jmenovitě děkujeme Patricii Vachutkové, Ivetě a Lukášovi Kučerovým, Radku Křemenákovi, Vlastovi Šmídovi, Petru Moravcovi, Šárce Lejhancové, Milanu Vavříčkovi, Markétě Zářecké, Radkovi Zářeckému,  Hedvice a Michalovi Dvořáčkovým.

                                                                                                             Za tým pořadatelů Jiří a Radka Zelenkovi