Dnes má svátek : Leoš
  1. 0
  2. 4
  3. 10
  4. 12
  5. 13
  6. 14
  7. 15
  8. 17
  9. 19
  10. 21

Týden knihoven 6. – 12.10.2014 v Knihovně městyse Choltice

22. 10. 2014 19:46

I v letošním roce se choltická knihovna zapojila do celostátní akce Týden knihoven. Hlavním tématem byl zdravý životní styl.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravý životní styl, motto letošního týdne knihoven, je pro někoho cosi zavrženíhodného, odpuzujícího, ale pro čím dál větší počet lidí je to cesta ke zdraví.

 

V naší knihovně stále probíhá malá výstava kuchařských knih, které Vám mohou být inspirací. Knihy budou k vypůjčení po celý měsíc říjen a listopad. V rámci meziknihovní výpůjční služby byly dodány Krajskou knihovnou v Pardubicích.

 

Pondělní podvečer jsme si povídali o makrobiotice. Jana Volánková nám poutavě představila makrobiotiku a v mnoha z nás rozfoukala plamínek k jejímu následování.   Přinesla nám také k ochutnání několik druhů makrobiotických zákusků,  které  jsme s chutí snědli.  Společně jsme se proto dohodli na dalším setkání, které bude zaměřeno na praktickou ukázku vaření a uskuteční se nejpravděpodobněji v lednu 2015 ve školní kuchyňce.

 

Úterní ráno jsme v prostorách malého renesančního zámku čp. 5 uvítali populárního autora komiksů Pavla Čecha. Do svého  tajemného světa nám pootevřel malé okénko, kterým jsme v průběhu celé besedy nahlíželi  a snažili se pochopit, jak jeho knihy vznikají.  Část programu věnoval  všetečným otázkám malých posluchačů a trpělivě odpovídal na všechny dotazy.  Protože velkým koníčkem Pavla Čecha je táboření po vzoru indiánů, předvedl nám na závěr rozdělávání ohně třením dřev.  Besedy se zúčastnili žáci 3. A, 3. B a 4. A třídy ZŠ Choltice.

 

V pátek dopoledne se konečně uskutečnilo dlouho očekávané Morionské tržiště.  Všichni účastníci hry Lovci perel, která probíhá v knihovnách Pardubického a Královehradeckého kraje,  se sešli  v knihovně.  Nejprve na ně čekalo hledání svých načtených perlorodek  v podobě pestrobarevných balónků.  Vyvrcholením bylo morionské tržiště, které snad očekávání dětí splnilo.    

 

Pro letošní rok je Týden knihoven za námi, a tak bych chtěla touto cestou poděkovat všem, kteří s letošním ročníkem pomáhali.  Zejména děkuji Janě Volánkové za krásnou přednášku, Lukáši Rychteckému za přípravu besedy s Pavlem Čechem a zaměstnancům úřadu za nafouknutí 200 balónků.

                                                                                                              Připravila Radka Zelenková - knihovnice

 

Image Gallery

{gallery}761{/gallery}