Dnes má svátek : Květa
  1. 0
  2. 4
  3. 10
  4. 12
  5. 13
  6. 14
  7. 15
  8. 17
  9. 19
  10. 21

Ohlédnutí za letošním Týdnem knihoven

22. 10. 2015 8:13

Každý rok čeká  všechny knihovníky v celé České republice nelehký úkol.  V Týdnu knihoven oslovit co nejvíce čtenářů i nečtenářů a nabídnout  zajímavý program.

 

Letošní ročník s heslem  „Užijte si knihovnu jinak“ přímo vybízel k netradičním zážitkům. Naše knihovna   v pondělí 5. října přispěla   mobilní knihovnou  před budovou úřadu Městyse Choltice.  Dobrá káva, dýňové koláče, denní tisk, nové knihy a časopisy, sluníčko a krásný podzimní den (mimochodem téměř jediný toho týdne), to vše navodilo příjemnou atmosféru.

Středa byla určena pro žáky naší základní školy. Do choltického malého zámku přijela spisovatelka Petra Braunová, která během  3 besed pro téměř celou zdejší školu, představila řadu svých knih, zodpověděla spoustu všetečných otázek  a  na závěr přišlo na řadu vždy autorské čtení.  Poutavým vyprávěním  zažehla nejednu čtenářskou jiskérku, kterou nyní zpracovává paní učitelka Mgr. Eva Nevečeřalová v podobě objednávkových listů.  Všechny objednávky  přijdou s vlastnoručním podpisem autorky za její autorské ceny.  Z vlastní čtenářské zkušenosti vím, že její knihy jsou mimořádně čtivé, plné dobrodružství ale také zamyšlení, proto jsem moc ráda, že letošní podzim bude pro naše malé čtenáře z jejího pera.

Poslední knihovnické zastavení bylo ve čtvrtek odpoledne od 14.00 do 18.00 hod. Začal tak pravidelný čtvrteční provoz knihovny.  Tento výpůjční čas bude vždy určen pro krátké či delší  zastavení v knihovně s malým občerstvením. V nejbižší době plánujeme  otevření klubu deskových, tvořivé dílny nebo společné čtení.

Týden knihoven uzavřel první podzimní nabídku naší knihovny.  V nejbližším termínu nás čeká cestovatelská přednáška s RNDr. Vladimírem Lemberkem o jeho cestě do Grónska (13.11.), zájezd do Prahy na muzikálové představení Tančírna (22. 11.), Den pro dětskou knihu (29. 11.) a adventní hra Světýlka (1. – 24. 12.) .

Na další knihovnická setkání se těší Radka Zelenková.