OBCHODNÍCI v Cholticích i s Pavlem Trávníčkem

31. 8. 2012 13:57

Na choltickém zámku se v neděli 26. srpna 2012 natáčela nová česká komedie OBCHODNÍCI.

V jedné z rolí se objevil i populární herec Pavel Trávníček. Několik drobných rolí si zahráli i někteří choltičtí občané. Natáčení zabralo celý den a štáb opouštěl Choltice až v pozdních nočních hodinách.

Obsah

Romantická komedie o lži, hudbě, lásce k ženám a k penězům nastavující zrcadlo českému maloměšťáctví. Ale také komorní hudební drama podle scénáře diletantského skladatele Patrika Ulricha hledajícího díry v české společnosti.

Proč si vlastně Petr a Richard nevědí rady se životem? A proč je opustily jejich přítelkyně. Jen to proto, že oba obchodují se lží? A vůbec, kdo je Petr a Richard? Dozvíte se v kinech... (oficiální text distributora)

Osoby a obsazení

Režie: Petr Šícha

Hudba: Patrik Ulrich

Hrají: Richard Nedvěd, Lenka Zahradnická, Patrik Ulrich, Pavel Trávníček, Tomáš Magnusek, Sandra Nováková, Milan Chára, Arnošt Goldflam, Petra Tenorová, Petr Hapka, Filip Tomsa, David Dolanský, Pavla Tomicová, Michal Pavlata, Tomáš Dastlík, Kristina Prekopová, Otmar Brancuzský, Martin Polách, Michal Milbauer, Petr Šícha, Josef Jan Kopecký…

Zajímavosti o filmu

Děj se odehrává hlavně v Pardubicích a ve Vysokém Mýtě, tedy v místech, které scenárista Patrik Ulrich podle svých slov velmi dobře zná. První klapka padla 8. 8. dopoledne v Sakařově ulici při natáčení scény s pošťákem. Štáb rovněž zavítal na zámek Choltice, do Chrudimi nebo Heřmanova Městce.

Autor scénáře Patrik Ulrich spolupracoval na scénáři s režisérem Tomášem Magnuskem rok. Musel být třikrát změněn a natáčelo se až podle čtvrté verze.

OBCHODNÍCI v médiích

iDNES.CZ 2.8.2012
Pardubický deník 8.8.2012
České noviny 8.8.2012
Pardubický deník 9. 8. 2012

 

POZVÁNKA NA TISKOVOU KONFERENCI