Choltický zlaťák. Jaký byl?

26. 10. 2016 19:24

Již tradičně vítají choltičtí pořadatelé nastupující podzim sportovní akcí „Choltický zlaťák“. Letos jsme si užili typického podzimního počasí, sluníčko střídaly mraky, několikrát nás doprovázel mírný deštík.

 

To ale pravidelným sportovcům, kteří mají své sportoviště pod širým nebem, nemůže vadit. Naopak, užívali jsme si podzimních paprsků, krásných výhledů do kraje a pohybu v přírodě. Síly měří všichni příchozí, dospělí, děti, kluci i holky, bez ohledu na věk. Nesoutěžíme o medaile, ale každý válčí sám se sebou, se svou pohodlností. Odměnou je pohyb na čerstvém vzduchu a pro zájemce krásný blýskavý Choltický zlaťák.  

 

Pěší trasa vedla ze hřiště v Cholticích ke hřbitovu v Jedousově a k Jedousovskému rybníku, kde čekalo pro děti první překvapení, a pozdravit nás přišel pravý zelený vodník. Dětem rozdal nafukovací balónky a my všichni vyrazili dál. Přes Podhorky polní cestou na Horce ke království rytíře Sekolíka, do ekofarmy. Děkujeme manželům Markovým za připravená jablka pro všechny účastníky. Přesto, že pěší trasa vedla skoro za humny, někteří i Choltičtí starousedlíci, byli v těchto místech poprvé.

 

Potom jsme se vydali zpět do Jedousova k rybníku. Moc děkujeme starostovi Jedousova p. Koženému za otevření chatky u rybníka a stejně tak i p. Janskému, kteří nám uvařili čaj a kávu a posezení se štrúdlem bylo příjemnou zastávkou. Samozřejmě opět nechyběl vodník, hra pro děti a vodníkova odměna balíčkem sladkostí. Od Jedousovského rybníka se někteří vrátili už do Choltic na hřiště a vytrvalci šli ještě po červené turistické značce do Choltic ke křížku. V místě historického popraviště nakreslily děti na papír sluníčka, která jsme pověsili na tabuli, abychom toto ponuré místo trochu osvětili.

 

Počasí nám nakonec přálo a zakončení v hospůdce na hřišti bylo příjemnou tečkou.

 

Cyklo trať letos prověřila síly 28 účastníkům a technicky náročnější úseky zvládli i holky a kluci nad sedmdesát naprosto s přehledem. Smekám přilbu.

 

Na trať koloběžkovou se vydali dva stateční. Prý si projížďku také užili a my jen doufáme, že příští rok se akce dostane do povědomí i dalším nadšencům tohoto rozvíjejícího se sportovního odvětví.

 

Po návratu si mohli všichni posedět v příjemné hospůdce na hřišti a dát si po zásluze něco k jídlu nebo pití. Manželé Rabovi připravili ovárek a zabíjačkovou polévku.

 

Statistika na závěr: pěší 31 účastníků, délka tratě 8 km, cyklo: 28 účastníků, délka tratě 33 km, koloběžky: 2 účastníci, délka tratě 12 km. To máme dohromady 61 účastníků, kterým patří náš dík za to, že se nenechali odradit ranním deštěm, přijeli do Choltic a podpořili svou účastí pokračující tradici.

 

Všichni byli spokojeni a všem moc děkujeme za pomoc.

 

Na viděnou na příštím 15. ročníku se těší pořadatel Městys Choltice.

(Olga Heřmanová, Lenka Brožková)