V Přelouči se od října koná výstava o přírodě Přeloučska

30. 9. 2015 14:16

Město Přelouč má bohatou historii, která však není již dlouhou dobu prezentována ve stálých expozicích muzea. V současnosti však vedení města zahájilo postupnou obnovu muzea a jeho expozic, nyní pod hlavičkou Kulturního a informačního centra.

 

Druhou výstavou, která je za nových podmínek v novém výstavním sále zrealizována, je výstava „Příroda Přeloučska“, která je otevřena od 5.10. 2015 zhruba do konce roku 2015 (přesný termín bude oznámen v závislosti na zahájení rekonstrukce dalších výstavních prostor) v prostorách Kulturního a informačního centra města Přelouče na Masarykově náměstí v čp. 26. Hlavním autorem výstavy je Martin Kohoutek, který se přírodě Přeloučska dlouhodobě věnuje a publikuje též v odborných časopisech. Spoluautorem výstavy je správce muzejních sbírek města Přelouče Matěj Pešta. Vstup na výstavu je zdarma. Výstavní sál se nachází v prvním patře, bohužel bez výtahu. 

Otevírací doba: 

 

Pondělí, středa

8:00-17:00

Úterý

8:00-18:00

Čtvrtek, pátek

8:00-15:00

Sobota

8:30-11:00

 

O státních svátcích zavřeno.

Výstava se zabývá prezentací přírody Přeloučska jak současné, tak i dávno minulé. Návštěvník se seznámí nejen se současnou, ale i vyhynulou florou a faunou (zkameněliny a paleozoologické nálezy). Bude mít tak unikátní možnost zhlédnout kosterní pozůstatky zvířat, která žila na Přeloučsku v období čtvrtohor (mamut, jelen, kůň atd.). Tyto paleozoologické nálezy, ač jsou součástí sbírek přeloučského muzea v některých případech již sto let, budou vystaveny zřejmě úplně poprvé. Součástí výstavy budou i fotografie zachycující současnou přírodu na Přeloučsku. Fotografie budou doplněny souhrnnými texty mapujícími nejvýraznější fenomény přírody Přeloučska, jako jsou vody, lesy, kulturní step a lidské stavby.