Dnes má svátek : Lenka

Adventní hra SVĚTÝLKA

6. 12. 2015 20:08

Knihovna městyse Choltice a Liga lesní moudrosti - kmen Trilobit si pro Vás připravila adventní hru Světýlka, která je určena především dětem a také Vám všem, kteří máte rádi podvečerní procházky.

Hra začala 1. prosince a skončí na Štědrý den 24. prosince. Vaším úkolem bude spolu s dětmi hledat v Cholticích světýlka za okny s číselným označením od 1 do 24 a  ke každému číslu si poznačit i číslo popisné domu, kde svíčka hoří.  V úředních dnech knihovny si pak můžete přijít pro sladkou odměnu za Vaše snažení (pondělí a středa 8-11, 12-17 hod., nově i ve čtvrtek 14-18 hod.). 


Zároveň za každý den získáte písmenko do tajenky, jejíž řešení budeme od Vás očekávat při Vaší odpolední procházce na Štědrý den mezi 15.00 a 16.00 hodinou, až naleznete poslední číslo. Kde to bude a co dalšího Vás tam čeká, je samozřejmě tajemstvím.


Světýlka budou rozsvěcena postupně dle pořadí adventních dnů, což znamená, že 1. prosince najdete v Cholticích pouze 1 světlo s číslem 1, a např. 4. prosince už bude svítit číslo 1, 2, 3 a 4. Každý den budou světýlka hořet od 17.00 hodin do vyhoření jedné čajové svíčky.


Malá nápověda na závěr: Světýlka letos hledejte jen v ulicích Pardubická, Lipoltická, Okružní a na náměstí svaté Trojice.


Doufáme, že Vás hra potěší a nekonečné dny do Ježíška Vám utečou jako voda.


Za Knihovnu městyse Choltice a LLM - kmen Trilobit Radka Zelenková