Drakiáda s Trilobitem

30. 11. -0001 0:00

V neděli 6.11.2011 se po delší době opět uskutečnila v Cholticích drakiáda. Akci připravil kmen Trilobit za finanční podpory městyse Choltice.  

 

V sluncem zalitém listopadovém odpoledni, kdy i větřík sem tam zafoukal do plachet draků, jsme pořádali DRAKIÁDU.  O něco podobného jsme se pokusili poprvé a nebyli jsme si jisti, kolik se sejde účastníků a kolik bude soutěžit doma vyrobených draků. K našemu velkému překvapení  se na louce za Severní ul. sešlo téměř 150 lidí a do námi vypsaných třech soutěžních kategorií se přihlásilo 31 malých pilotů draků.  Všechny vyrobené modely byly krásné a na jasné podzimní obloze bylo vidět, že si s nimi tatínkové se svými ratolestmi dali záležet. Bylo opravdu těžké mezi nimi najít vítěze, ale po dlouhém váhání jsme rozhodli takto:

  • Kategorie o nejmenšího draka:  
1. místo     -  Zárubovi s drakem PRCEK
2. místo     -  Anežka Volánková s drakem JAZÝČEK2
3. místo     -  Mikuláš Křemenák s drakem SLUNÍČKO
 
  • Kategorie o největšího draka:    
1. místo     -  Járové Kmoníčkové s MEDVĚDEM
2. místo    -  Jirka J. s PEPINOU  
3. místo  -  Chihuahua (Aneta Lejhancová) s drakem MINDA
 
  • Kategorie o nejhezčího draka:   
1.místo  - Apač a Tobík s drakem SKAUTSKÝ VLK
2. místo  - Matouš Křemenák s PANEM ŠPEJLÍKEM
3. místo  - Monička Horáková s ORANŽOVOU HVĚZDOU.

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat městysu Choltice za  finanční podporu na nákup cen, spoluorganizátorům za pomoc a Vám všem za účast. Doufáme, že si  příští rok  na naše děti opět najdeme čas a sejdeme se minimálně ve stejném počtu.  Za kmen Trilobit Jiří a Radka Zelenkovi.