Dnes má svátek : Libor

Na choltickém zámku prováděla strašidla

5. 11. 2013 21:11

Za sobotního soumraku 2. listopadu 2013 začala na zámku akce nemající v novodobé historii zámku z hlediska návštěvnosti obdoby. Na choltický zámek se přestěhovala nejen místní strašidla, ale i ta z dalekého okolí. Podívat se na ně přišlo na tisíc návštěvníků.

Pro nebojácné děti a jejich rodiče byla připravena procházka strašidelným zámkem. Mohli tak potkat bílou a černou paní, kata, alchymistu, duchy, vlkodlaka, ježibabu, kostlivce, vodníky a dokonce i upíra, projít strašidelným lesem, aby si pak v kapli mohli poslechnout několik strašidelných příběhů.

Na půdě opraveného starého zámečku, se ti nejodvážnější postavili tváří v tvář čarodějnické přesile. V pokladně už bez strašení téměř všichni dokázali rozpoznat 15 strašidel z lexikonu strašení a získat tak sladkou odměnu.

Na nádvoří se kromě nápojů podávala „protiupírská česnečka“, která pár jedinců zachránila od upířího kousnutí. Kdo nechtěl česnečku, mohl si v čertovském koši opéct buřta.

Celá akce trvala od 16 do 20 hodin, přičemž se podařilo provést atrakcemi 1023 platících návštěvníků. Při tak velkém náporu si bylo nutné vystát frontu, ovšem až na vyjímky to nikomu nevadilo. Odcházející vystrašené a zároveň spokojené dětí byly důkazem, že se akce povedla.

Návštěvníkům a všem pořadatelům, zvláště místním strašidlům, podílejícím se na zdárném průběhu akce, děkuji.

Kastelán „upír“ Lukáš Rychtecký