Dnes má svátek : Libor

S představením Kabaret na konci světa vystoupilo divadlo Inventura z Prahy na zámku Choltice

2. 8. 2014 12:52

Ve čtvrtek 31. 7. 2014 se na zámku Choltice uskutečnilo divadelní představení divadla Inventura z Prahy s názvem Kabaret na konci světa.

 

Divadlo Inventura je občanské sdružení, které vzniklo v listopadu 2005 s cílem (nyní cituji z jejich webových stránek) pozměňovat představy veřejnosti o životech lidí s mentálním hendikepem a integrovat tyto lidi do společnosti skrze podporu a zviditelňování jejich umělecké a publicistické činnosti.

Jednou z členek divadla Inventura je choltická rodačka Ilona Labuťová, která tady s ostatními pobyla na čtyřdenním divadelním soustředění a na závěr tohoto pobytu zařídila vystoupení tohoto divadla u nás.

Divadelní hra se všem velice líbila, představení mělo veliký úspěch a všichni diváci se po celou dobu výborně bavili a to nejenom dospělí, ale hlavně děti si to vyloženě užívaly. Jediné, co trochu komplikovalo situaci, bylo malé prostředí renesančního zámku. Původně se mělo divadlo hrát na nádvoří, ale  tato hra je založena  hlavně na střídání tmy, světla a světelných efektů. Tak bylo potřeba představení přesunout do uzavřeného prostoru.  Pracovníci zámku vyšli protagonistům divadla ve všem vstříc a tak nakonec vše dopadlo dobře. Diváků přišlo hodně,  a i když trochu stísnění, byli určitě všichni spokojení.

Velký obdiv patří všem, kteří jsou schopni nejenom vymyslet takovýto projekt, ale hlavně ho uskutečnit. Věnovat všechen svůj čas práci s těmito lidmi a tak jim do života vnést nějaký plamínek lásky, soudružnosti a pochopení. Všem Vám držíme palce, aby takováto práce byla všude podporována, abyste nadále měli úspěchy a stále  rozdávali radost kolem sebe.

Za spokojené diváky: Lenka Brožková, Choltice

Více informací o divadle Inventura z Prahy najdete na  http://inventura.org