Pasování na čtenáře na zámku Choltice

9. 6. 2017 21:28

Choltičtí prvňáčci mají za sebou pasování na čtenáře

 

Úterní dopoledne 6.6.2017 patřilo v krásném prostředí renesančního zámku čp. 5 našim PRVŇÁČKŮM. Pasovali jsme spolu s panem Gerštorfem, jeho paní a panem Mudrcem 34 nových čtenářů naší knihovny. Program obvyklého scénáře jsme doplnili nejprve čtenou ukázkou kapitoly Písemka z matematiky z knihy Mikulášovy patálie a potom v podání Trilodivadla (členové LLM – kmene Trilobit) i hranou verzí již zmíněné Písemky z matematiky s několika písničkami z celého představení.

 

Po Maratonu čtení všech prvňáčků pan Gerštorf pasoval každého z nich na čtenáře, poté co složili slavnostně slib, že se budou ke knihám chovat jako ke svým kamarádkám.

 

Děkujeme všem dětem za krásné čtení, třídním učitelkám Mgr. Ivaně Benešové a Mgr. Zuzaně Bílkové za práci s dětmi, panu kastelánovi za Mudrce a poskytnutí prostor, panu Gerštorfovi a jeho paní, že vážili cestu a přijali naše pozvání, panu školníkovi za fotografování, Trilodivadlu za ukázku z Mikulášových patálií, SRPŠ za příšpěvek k nákupu knih pro naše nové čtenáře a všem rodičům, kteří přišli své děti podpořit. Moc si Vaší pomoci vážíme.

 

pasovani 2017 06 08 088

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii - ZDE.

 

Za Knihovnu městyse Choltice: Radka Zelenková