Výlet krajem Gerštorfů se líbil

22. 5. 2012 21:26

V pátek 27. dubna 2012 se uskutečnil autobusový výlet po bývalém gerštorfském panství. 

Nevypravili jsme se nikam daleko, přesto to byla cesta velmi zajímavá. Navštívili jsme místa, kde většina z nás byla již mnohokrát, ale díky našim průvodcům, ing. Jan Málek a p.Petr Boch, jsme se o nich dozvěděli spoustu nového a dostali jsme se i tam, kam veřejnost běžně nemá přístup. 

Postupně jsme se zastavili v kostele ve Svinčanech, vylezli na rozhlednu Barborka a nahlédli jsme i do Bezedné jámy. V Heřmanově Městci jsme si prohlédli především židovské památky. Krásným zážitkem byla návštěva synagogy a galerie Cyrany, kde je vystavena významná sbírka děl východočeských malířů a sochařů 20. století. Po obědě jsme pokračovali na svojšickou tvrz a potom do Turkovic. Tady jsme opět navštívili kostel a také kovárnu, kde nám své řemeslo předvedl umělecký kovář pan Kučera. Poslední zastávkou na naší cestě byly Lipoltice a to opět kostel. Vystoupali jsme až na věž a ten výhled za to opravdu stál. Do Choltic jsme se vrátili až pozdě odpoledne, nadšení a se spoustou hezkých zážitků. 

Chtěla bych poděkovat všem organizátorům a průvodcům za výborně připravený program a všem, kteří se výletu nemohli zúčastnit, doporučuji, aby si naplánovali podobnou cestu po kraji Gerštorfů. 

Milada Vilímová