Knihovna městyse doporučuje ke čtení...

2. 1. 2013 23:05

Knihy, které stojí za přečtení  a knihovna je doporučuje na měsíc leden.

 

Autor: Petr Zídek

Název: Po boku – Třiatřicet manželek našich premiérů (1918- 2012 )

9788024236940

Kniha historika a novináře Petra Zídka popisuje osudy 33 manželek československých a českých premiérů od roku 1918 až po současnost.

Kniha nabízí fascinující příběhy různorodých žen od noblesních dam, přes selky starající se o rodinné statky, komunistky, samostatné pracující ženy,  ale i  pečující manželky  jejichž  tváře jsou v živé paměti.

Zvláštní skupinou jsou ženy o  kterých se navzdory vysoké funkci jejich manželů  neví  téměř nic.

Autor čerpal ze vzpomínek a rozhovorů, nevyužitých archivních materiálů a použil unikátní fotografický materiál.

 

 

 

Jako další četbu doporučuji francouzskou románovou  trilogii od  Katheriny  Pancolové.

Autorka: Pancol  Catherine 

Název: Žluté oči krokodýlů   1.  díl

9788072178223

Kniha je rodinnou ságou, která zachycuje vztah mezi dvěma sestrami, krásnou a bohatou Iris,  která se nudí a sní  o tom, že se stane někým jiným a její sestrou Josephin, která jako historička umění se specializuje na 12. století, má dvě dcery a tvrdě se protlouká životem. Iris si vymyslí, že napíše román, ale protože sama to nedokáže, tak přesvědčí sestru, aby  knihu napsala za ni a podepíše  ji svým jménem.

Josephina, kterou opustil manžel a sama se potýká  s dluhy, souhlasí. Události se však dají do pohybu a osudy obou sester se dramaticky změní. Román má velký úspěch a brzy vyjde pravda najevo.

Josephine  slaví  úspěch,  má konečně po finančních problémech a stěhuje se z pařížského předměstí  do bohaté čtvrti. Její ambiciózní dcera se přestěhuje do Londýna a snaží se uplatnit svůj talent v módním byznysu. Pouze sestra Iris notorická lhářka se vůbec nezměnila.

 

 

Autorka: Pancol  Catherine

Název: Pomalý valčík želviček.  2.  díl.

9788074621420

Život v novém domě, kde žije řada zajímavých osob  není  jen idylický. Hned na počátku zde dojde k vraždě, která nebude jediná.

O tom, kdo vraždil a jak to s osudy obou sester a jejich dětí dopadne si přečtete již sami.

 

 

 

 

 

V posledním třetím volném pokračování, které má název  Veverky v Centrál parku jsou v pondělí smutné se dozvíte, jak  se osudy našich hrdinů odvíjejí dál.  Na tento díl si budeme muset ještě počkat, protože jeho vydání je plánováno na květen 2013.

 

Pro vyhledání další knihy z Knihovny městyse Choltice můžete použít on-line KATALOG.

Novinky Knihovny městyse Choltice si můžete prohlédnout v SEZNAMU NOVINEK.

Pro čtenáře připravila knihovnice Zdena Houfová.