Knihovna městyse doporučuje ke čtení...a k poslechu

2. 4. 2014 19:16

Naše knihovna doporučuje čtenářům na měsíc duben knihu Volání Kukačky (Robert Galbraith) a knihu (Ne)obyčejný kluk (R. J. Palacio).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knihy pro dospělé čtenáře

Název: Volání Kukačky

Autor: Robert Galbraith (pseudonym)

volani kukaVzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti.A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu.

Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí.

Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.

 

 

Pro dětské čtenáře

Název: (Ne)obyčejný kluk

Autor: R. J. Palacio

ne-obycejny-kluk-167162August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky.

Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci.

Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat.

 

 

 

 

 

On-line katalog

Pro vyhledání další knihy z Knihovny městyse Choltice můžete použít on-line KATALOG.

Novinky Knihovny městyse Choltice si můžete prohlédnout v SEZNAMU NOVINEK.

 

K poslechu

Pondělí až pátek po 22. hodině  - Český rozhlas Dvojka

Michal Viewegh: Můj život po životě

31. března až 4. dubna 2014

 

Srdeční příhoda, která mohla skončit skutečnou katastrofou, obrátila život Michala Viewegha doslova vzhůru nohama. Běžné úkony, které děláme dnes a denně, se pro něj staly náročnými, často až nezvladatelnými. Spisovatel své drobné, ale i zásadní zápasy s obyčejnými věcmi a situacemi zachycuje ve své dvacáté šesté knize. Podobně jako v některých svých předchozích dílech zveřejňuje deník, který je syrový, intimní, dojemný, někdy možná fádní. Ale právě v tom je tato kniha cenná. Pro rozhlas připravila Kateřina Rathouská, dramaturgie Zuzana Vojtíšková.
V režii Ivana Chrze účinkují Otakar Brousek mladší, Apolena Veldová a Pavel Soukup.

 

Pro čtenáře připravila knihovnice Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..